CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     4 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

   Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej.

   Za ofiary do puszek dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną i przez pożar w Nowej Białej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

   Msze święte w dni powszednie odprawiane są o godz. 6.45 – w środę i w piątek również o godz. 18.00.

   Godzina Miłosierdzia w następną niedzielę o godz. 15.00.

   Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy świętej porannej prosimy z rodzin: Marcina Ligasa, Elżbiety Ligas, Zofii Udziela, Zofii Udziela, Lucyny Ligas, Wioletty Udziela, Teresy Udziela, Stanisława Klag, Krystyny Udziela i Elżbiety Rąpalskiej.

   W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.