TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            27 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

    Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00.

    We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bpie Andrzeju oraz biskupach pomocniczych i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Msze święte jak w niedzielę. Nie jest to święto obowiązkowe, ale starajmy się o święcenie tego dnia. Tradycyjnie w tym dniu składka przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej.  

   Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę jak zwyczajnie.

   W dniach od 1 do 9 lipca będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2021 pod hasłem: „Zgromadzeni z Matką Bożą Tuchowską na Eucharystii”. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Katarzyny Chowaniec, Jadwigi Bodziarczyk, Antoniego Adamczyka, Marii Kasprzak, Mariana Michałczaka, Franciszka Kasprzaka, Ewy Jurek, Haliny Poparda, Anny Owsianka i Renaty Malik.

    W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek– św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.