DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

    Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

    W każdy piątek Koronka do miłosierdzia Bożego na zakończenie adoracji.

    W środę przeżywać będziemy Dzień Ojca. Na Mszy Świętej wieczornej w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

    W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. 

    W piątek o godz. 8.00 zakończenie trudnego roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku. Aby zakończyć ten rok z Chrystusem prosimy do spowiedzi we czwartek od godz. 16.30.

  Jutro odbędzie się egzamin do Sakr. Bierzmowania. Klasę VII a prosimy na godz. 17.00, VII b na godz. 19.00, Klasę VII z Zawodzia na godz. 19.30. Prosimy aby z uczniami przyszli również rodzice.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy świętej porannej prosimy z rodzin: Moniki Gaździak, Anny Kozielec, Anny Zabrzeskiej, Marii Zabrzeskiej, Ewy Szczepaniak, Barbary Hebda, Doroty Hebda, Marii Zabrzeskiej, Doroty Hebda i Marii Hebda

   W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.