DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   Dziś obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Dziękczynienia.

   Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej porannej.

   Procesja Eucharystyczna dziś po Mszy św. godz. 9.00 i po Mszy św. wieczornej; w dni powszednie po Mszy św. porannej i wieczornej.

   W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. popołudniowa o godz. 17.00 – po niej procesja Eucharystyczna, poświęcenie wianków i błogosławienie dzieci.

   W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów – po Mszy św. porannej i wieczornej procesja. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

    W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

  Godzina Miłosierdzia w następną niedzielę o godz. 15.00 razem z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i nabożeństwem Fatimskim.

   Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne oraz do puszek na Uniwersytet Papieski J. Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

  Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Jana Zaziąbło, Stanisława Kozielca, Jadwigi Sobczak, Bernadetty Ligas, Krystyny Biały, Wandy Biały, Agnieszki Warzecha, Kingi Górnickiej, Zofii Nykaza i Marii Adamczyk.

   Bardzo proszę o uprzątnięcie grobów na cmentarzu. Mieszkańców Osiedli Osiedla Obłaz G., Kąt, Lachówka, Płaśnie i Buciorówka prosimy w sobotę po południu o wywiezienie trawy i liści z cmentarza.

   W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.