NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                  30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach. Dziś kończy się czas komunii św. wielkanocnej.

   Jutro ostatnie nabożeństwo majowe, od wtorku nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.  

   We wtorek o godz. 8.00 Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli Szk. Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego – patrona szkoły.

   W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało; Msze Święte jak w niedzielę. Uroczysta procesja o godz. 10.15. Po południu procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów. Na procesję prosimy przygotować ołtarze, feretrony i sztandary. Zachęcamy do udziału w strojach regionalnych. Składka na tacę będzie przekazana na hospicja i cele charytatywne. W ciągu oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna po mszy św. porannej i wieczornej; w niedzielę po Mszy św. o 9.00. 

   W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00 odprawi Mszę św. prymicyjną ks. Mateusz Wojcieszak, który był w naszej parafii na praktyce, natomiast w niedzielę 13 czerwca Mszę świętą prymicyjną odprawi Ks. Piotr Stopa, który był w W. Poście w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej. Po Mszy św. udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.

   Prosimy aby dorośli noszący każdego roku feretrony i chorągwie zgłosili się do zakrystii najpóźniej do poniedziałku. Chcemy wiedzieć, ile feretronów jest noszonych, aby można było zorganizować grupy do pozostałych figur. Dzieci i młodzież chętni do niesienia feretronów prosimy o zgłoszenie się do ks. katechety.

   W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota czerwca. Ponieważ we czwartek jest Boże Ciało, spowiedź święta we wtorek dla dzieci z klas III, IV i V; w środę dla dzieci z klas VI, VII i VIII, dla młodzieży i starszych w piątek. Spowiadamy od godz. 17.00.

   W piątek konferencja dla rodziców na Mszy św. wieczornej.

   Spotkanie ministrantów i kandydatów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie lektorów przed uroczystością Bożego Ciała we wtorek po Mszy św. wieczornej.

   Katecheza chrzcielna w sobotę po nabożeństwie wieczornym.

   W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy świętej poranne prosimy z rodzin: Anety Franczyk, Jana Bodziarczyka, Jana Zaziabło, Anny Ziemianek, Wojciecha Ligasa, Barbary Kozielec, Marceliny Warzecha, Lucyny Zabrzeskiej, Józefa Zabrzeskiego i Haliny Turek.

    W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę  – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.