SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                     9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

   Godzina Miłosierdzia dziś o godz. 15.00 łącznie z nabożeństwem majowym.

   Za ofiary na cele inwestycyjne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

   Jutro rozpoczynamy Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi i Wszystkich Świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Procesja o urodzaje w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30.

    W czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej.

   W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

   W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

   Do sprzątania kościoła jutro po mszy św. porannej prosimy z rodzin: Iwony Ziajkiewicz, Jadwigi Janczura, Władysławy Jurkowskiej, Marii Niewiadomy, Marii Adamczyk, Bożeny Tworek, Moniki Anterskiej, Stanisławy Noworolnik, Elżbiety Adamczyk i Katarzyny Zabrzeskiej.

    W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.