PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                  2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach  i w domach. 

   Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

   Dzieci klas III przeżywają Biały Tydzień. W środę nabożeństwo majowe ofiarują w intencji dzieci z krajów misyjnych i w tym dniu będą mogły złożyć dar serca – jakąś ofiarę w duchu solidarności i miłości dzieci Bożych dla swoich rówieśników z krajów misyjnych.

   W przyszłą niedzielę na sumie rocznica I Komunii św.  Katecheza dla uczniów klas IV przed rocznicą I Komunii Świętej we wtorek po nabożeństwie majowym.

    Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Msze święte jak w niedzielę.

    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek maja.  Spowiedź święta dla klas IV, V i VI w środę, z klas VII, VIII i młodzieży w czwartek, dla starszych w piątek. Spowiadamy od godz. 17.00.  Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17.00.

   Godzina Miłosierdzia w następną niedzielę o godz. 15.00 razem z nabożeństwem majowym. Prośby można wpisywać do księgi wyłożonej przed ołtarzem św. Faustyny. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

Msza święta w int. OSP jutro wieczorem.

   Spotkanie comiesięczne dla rodziców i małżonków w piątek w czasie Mszy świętej wieczornej.

   Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

   Odwiedziny chorych w I piątek – ks. proboszcz od godz. 8.00, ks. katecheta od godz. 13.00.

   Wznawiamy zajęcia klubu sportowego – najbliższe spotkanie w środę o godz. 16.00 dla młodszych dzieci i o 17.00 dla starszych dzieci.

   Do sprzątania kościoła we wtorek po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Kingi Flik, Władysława Ziemianka, Aliny Ubik, Marii Michalik, Jadwigi Tworek, Marii Mikołajczyk, Marii Niewiadomy, Zofii Hebda, Marii Maciuszek i Doroty Hebda.

    W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 4 maja – św. Florian, żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip i Jakub;

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.