CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                     25 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji. Za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

   Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa. Po Mszach świętych błogosławienie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są dla misji w RCA.

   Od następnej niedzieli Msze św. niedzielne odprawiane będą o godz. 18.00.

   Procesja o urodzaje z okazji św. Marka Ewangelisty dziś o godz. 15.30.

   W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Od piątku każdego dnia o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a także przy kapliczkach.

   W tym tygodniu przypada pierwsza sobota maja – okazja do spowiedzi i Komunii Świętej. Nabożeństwo I sobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej wieczornej.

   Katecheza dla dzieci z klas III w poniedziałek: dla uczniów z Zawodzia o 17.00, dla uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o 18.00. Spotkanie i próba I Komunii św. dla dzieci z klas III oraz konferencja dla rodziców we wtorek o godzinie 18.00

   W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Bardzo prosimy aby do kościoła weszły wtedy tylko dzieci i rodzice dzieci I Komunijnych. Wszyscy inni mogą być ale na zewnątrz kościoła. Nabożeństwo Pokutne i I Spowiedź św. dla dzieci klas III w sobotę o godz. 8.00. Wszystkich innych zapraszamy do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.

   Uroczystość rocznicy I Komunii św. będzie w niedzielę 9 maja.

   W następną niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

   Katecheza chrzcielna w sobotę po nabożeństwie wieczornym.

   Adoracja z modlitwą w intencji maturzystów w piątek o 19.30 w starym kościele. Zapraszamy młodzież.

   Jest możliwość obejrzenia w kinie internetowym filmu pt. „Wyrok na niewinnych – Sprawa Roe przeciw Wade”. Film przedstawia historię wyroku sądowego, który doprowadził do legalizacji aborcji w Stanach Zjednoczonych. Zapisy dla chętnych na zakup wspólnego biletu w zakrystii. Koszt – 4 zł.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Wojciecha Jurka, Stanisławy Wąchała, Danuty Wąchała, Małgorzaty Gabryś, Kingi Flik, Danuty Zbozień, Stanisławy Chlebek, Doroty Duda, Elżbiety Michałczak i Marii Kozielec.