TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                       18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię. Postanówmy sobie, że w tym tygodniu nie będzie dnia bez przeczytania choćby kilku zdań z Pisma Świętego. Zacznijmy od Ewangelii św. Łukasza.

    W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. Podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

   W następną niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka przeznaczona będzie na Tarnowskie Seminarium Duchowne.

   Poświęcenie pojazdów z okazji Niedzieli modlitw za kierowców w następną niedzielę – przy tej okazji będą zbierane ofiary na misje.

   Procesja o urodzaje z okazji św. Marka Ewangelisty w następną niedzielę o godz. 15.30.

   Katecheza dla dzieci klas III w poniedziałek i we wtorek: o godzinie 17.00 dla uczniów z Zawodzia, o godzinie 18.00 dla uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

   Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii przygotowujące do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Anety Zabrzeskiej, Danuty Tworek, Aliny Wojdyło, Heleny Sadurskiej, Krystyny Kozik, Małgorzaty Kołodziej, Wojciecha Jurka, Teresy Stapkowicz i Magdaleny Bodziarczyk.

    W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.