NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 28 marca 2021

Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpią-cym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Za ofiary na Tarnowskie Seminarium Duchowne i do puszek na kwiaty do Bożego Grobu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Msze św. poranne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.45; popołudniowe do środy włącznie o godz. 17.00.

Do chorych udamy się we wtorek od rana. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii.

Katecheza chrzcielna w środę o godz. 18.30.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

Wielki Piątek Od godz. 7.00 rano adoracja Pana Jezusa w ciemnicy.
Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 17.00, a po niej: ceremonie wielkopiątkowe – Komunia Święta – i przeniesienie P. Jezusa do Grobu. Po zakończeniu ceremonii adoracja Pana Jezusa w Grobie i adoracja Krzyża do 23.00.W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych – nie ma w tym dniu dyspenzy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ucałowanie krzyża tylko przez celebransa. Parafialnej Drogi Krzyżowej na Kalwarii nie będzie – zachęcamy do indywidualnego jej od-prawienia. Prosimy również o przybranie krzyżów przydrożnych. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Adora-cja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00.
Poświęcenie wody w naczyniach wziętych z domu i pokarmów od godz. 8.00 do godz.12.00 co pół godziny na placu kościelnym. Zachęcamy również w tym dniu do zacho-wania postu do Wigilii Wielkanocnej, to znaczy do wieczornej Mszy św.
Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapale-nia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię zakończy radosna procesja rezu-rekcyjna w kościele. Ze względów sanitarnych nie ma asysty przy Grobie Pańskim Straży Po-żarnej i Związku Podhalan oraz Służby Liturgicznej.
W Wielką Sobotę po procesji rezurekcyjnej prosimy młodzież o posprzątanie kościoła.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę Zmartwychwstania prywatnie.
W Zmartwychwstanie Pańskie dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 – nie ma mszy św. o godz. 16.00. Natomiast o godz. 17.00 Ks. Bp Leszek Leszkiewicz udzieli Sakr. Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Bardzo prosimy aby na tą mszę świętą przyszli z bierzmowanymi tylko świadkowie. Wszyscy pozostali będą stać na polu.
W Triduum Paschalne i święta będzie transmisja Mszy świętej o godz. 9.00.
W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych, w kościele może przebywać tylko 55 osób. Wszyscy pozostali chcący uczestniczyć w liturgii będą musieli pozostać przed świątynią. Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego i noszeniu maseczek.
W zakrystii są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne „Caritasu”. Nabywając je, wspie-ramy dzieło chrześcijańskiego miłosierdzia.
Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
Do sprzątania kościoła w czwartek rano prosimy z rodzin: Małgorzaty Noworolnik, Marii Bodziarczyk, Anny Kasprzak, Katarzyny Noworolnik, Elżbiety Konopka, Lucyny Piwowarczyk, Marii Franasowicz, Małgorzaty Hebda, Zofii Wójcik i Zofii Michałczak.
W imieniu Dawida Piszczka składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na leczenie dziecka – „Bóg zapłać”.